Abdurrahman Koçak özgeçmiş

u-PJFWgf

Bilgisayar Mühendisidir. Meteksan Sistem A.Ş.’de birçok projede Uzman Yazılım Mühendisi olarak çalışmıştır. Fatih Türker ile birlikte Kurumsal Yazılım Çözümleri, Otomasyon, Web ve Oyun Programlama alanlarında faaliyet gösteren Diff Teknoloji isimli şirketi kurmuş ve başarılı projelere imza atmışlardır. Daha sonra Soctag şirketinin kurucu ortağı olarak “Soctag” ve “Pilot” isimli doğal dil işleme ve büyük veri işleme projelerinde yer almış, yine kurucu ortağı olduğu   “Dijiport” şirketinde TÜBİTAK 1512 desteği alan “Projey” isimli süreç yönetim sisteminin proje yöneticisi olarak faaliyet göstermiştir. Çeşitli yerel dergilerde yazıları ve söyleşileri mevcuttur. Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Target Teknoloji Transfer Ofisi’ndeki çeşitli etkinliklerde, “Kobiler İçin Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama”, “Çevresel Farkındalık ve Girişimcilik”, “Sosyal Mühendislik”, “Bağımlılık ve Gereklilik Arasında Teknoloji”, “MVP (Minimum Viable Product)” isimli konferans ve eğitimler vermiştir. Tübitak’tan Akredite Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmaları Mentörü’dür. Halen Tarboosh Games ve Rotatelab oyun şirketlerinin kurucu ortağı olarak Pazarlama Müdürlüğünü yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tarboosh Games Çatısı altında “Dağ Zombileri”, “Bay Çokbilmiş”, “Firar” isimli oyunların konsept tasarımlarını geliştirmiş, proje yöneticiliğini yapmış ve dijital pazarlamalarını gerçekleştirmiştir.

Rotatelab çatısı altında “Ringo” ve “Clash Defense” oyunlarının da tasarımı, yöneticiliği ve dijital pazarlamasını üstlenmiştir.